Kapja e kokainës në Durrës, Çuçi flet me shifra: Kemi kapur 1 ton deri më sot!

Miniaturist i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar në lidhje me aksionin e sotëm në Durrës ku në një kontenier bananesh u gjet një sasi kokaine.

Ministri i Brendshëm deklaron se me kapjen e sotme, shkon në 1 ton kokainë e kapur në Shqipëri.

Reagim i ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi:

Faktet flasin vetë. Pas operacionit të sotëm shkon në rreth 1 ton sasia e lëndës narkotike e llojit kokainë e kapur në Portin e Durrësit gjatë katër muajve të fundit. Asgjë nuk është e rastësishme, por dëshmi e luftës pa kompromis kundër krimit të organizuar dhe e aftësisë zbuluese e goditëse të Policisë së Shtetit.

Këto operacione dëshmojnë gjithashtu besimin e lartë të partnerëve tanë ndërkombëtarë në hetimet e përbashkëta, intensive dhe profesioanle, në goditjen e rrjeteve të trafikut të drogës. Kjo është një luftë e vazhdueshme, që nuk nis e as përfundon me një operacion.

Ne do të vijojmë punën me Policinë e Shtetit dhe të gjitha agjencitë e tjera ligjzbatuese, brenda e jashtë vendit, për ta bërë Shqipërinë një vend më të sigurt. /albeu.com/

 


Shtuar 13.07.2021 20:06