Kamuflimi i ushtrisë ruse, fusin armatim në kamionët e ndihmës së parë, zbulohen nga ukrainasit (VIDEO)

Ushtria ruse ka futur armatim në Ukrainë përmes kamionëve të kamufluar me shenjën e ndihmës së parë.

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës ka postuar një video të kamionëve të braktisur dhe armët me të cilët ishin furnizuar.

 

Agresioni rus në Ukrainë po hyn në ditën e nëntë, teksa rusët në mëngjesin e sotëm kanë bombarduar edhe centralin bërthamor në Zaporizhzhia në juglindje të Ukrainës.


Shtuar 4.03.2022 09:22