Ja si parashikohet moti në fundjavë (FOTO LAJM)

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon një fundjavë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme.

Sipas SHMU, dita e shtunë parashikohet të nisë me mot me vranësira të cilat gradualisht do ti lënë vendin kthjellimeve. Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1 deri në 7m/sek.

Dita e diel do të ketë mot të kthjellët e vranësira të pakta klalimtare në orët e mesditës. Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1 deri në 8 m/sek.

Temperaturat parashikohen me rënie në vlerat minimale dhe pa ndryshime të ndjeshme në vlerat maksimale. /albeu.com/

Mund të jetë një imazh i harta, qiell dhe teksti

 


Shtuar 19.11.2021 23:37