Incidenti te “Varri Bamit”, dëshmon në Prokurori gazetari dhe 5 efektivët që e shtrinë në tokë

Prokuroria e Tiranës nis verifikimin për incidentin e ndodhur mesditën e djesheme.

Këtë mëngjes në prokurori është thirrur gazetari Egys Gjeçaj, të cilit po i merren deklarimet në lidhje me ngjarjen.

Pas tij, prokuroria do marrë në pyetje edhe 5 efektivët e policisë që u përfshinë në këtë incident, hetime ndaj të cilëve po kryen edhe SHÇBA./albeu.com


Shtuar 28.07.2021 09:48