Incidenti i Ramës me gazetaren Ambrozia Meta/ Vokshi: Akt prej burracaku, të ndërpritet seanca dhe…

Deputetja demokrate Albana Vokshi, në fjalën e saj në Kuvend u shpreh se incidenti mes kryeministrit Edi Rama dhe një gazetares Ambrozia Meta pak ditë më parë, ishte një akt prej burracaku.

Vokshi:Dy ditë më parë shqiptarët dhe jo vetëm, të gjitha mendiat italiane u ndeshën me një akt shantazhues e kërcënues në kërcënim të një gazetare në detyrë. Pasi e lëshuan nervat, Rama guxoi pas dhunës verbale edhe të cenonte integritetin fizik të saj.

Akt i dënueshëm dhe i patolerueshëm. Gjest prej burracakum të paburri. Asnjë shoqatë për mbrojtjen e grave nuk reagoi. Ftesë për Kuvendin, t’i dalim në mbështetje një gruaje. Gratë deputete të mblidheshin sot, të ndërpritet seanca e të miratohet një resolute”.


Shtuar 21.03.2024 10:38