Të njëjtat burime thanë se autori i dyshuar për ngjarjen është shtetasi me inicialet R. K., 42 vjeç, banues në Orikum, i dyshuar për kryerjen e veprave penale “Shkatërrimi i pronës me eksploziv” dhe “Sigurimi i kushteve dhe i mjeteve materiale për të kryer vrasje”. /albeu.com/