I nxehti çon të gjithë njerëzit në plazh, Durrësi plot pushues (FOTO LAJM)

Ditët e nxehta të këtij fund qershori kanë bërë që njerëzit t’u drejtohen plazheve.

Disa foto të publikuara nga LSA tregojnë se bregdeti i Durrësit është mbushur plot pushues, ndërsa temperaturat kanë arritur deri në 42 gradë.

Moti i nxehtë do të vijojë dhe disa ditë të tjera, por me rënie graduale të temperaturave, të cilat do të arrijnë deri në 38 gradë celius. Ashtu siç kanë paralajmëruar sinoptikanët, qershori do të mbyllet me mot të nxehtë./albeu.com


Shtuar 25.06.2021 18:44