I dhunoi nënën, rumuni tërheq zvarrë dhe bën për spital shqiptarin (VIDEO)

Një shtetas rumun 26-vjeçar ka dhunuar një shtetas 32 vjecar shqiptar, pasi dyshohet se ky i fundit i dhunoi nënën.

Ngjarja ka ndodhur në Torino rreth orës 5 të mëngjesit dhe i gjithë sherri nisi në “Tranquila Club”, ku nëna e të arrestuarit kishte refuzuar që t’i jepte pije shqiptarit, i cili nisi që të ushtronte dhunë ndaj saj.

Në gjendje të dehur, fillimisht shqiptari nisi që të shante dhe të ofendonte gruan, e më pas po e qëllonte me sendet që gjente rreth vetes. Këtu ndërhyn djali i gruas, i cili me merr shqiptarin prej rrobash dhe e nxjerr jashtë klubit të natës duke e rrahur si mos më keq.

“Klienti im mbrojti gjënë më me vlerë që është nëna e tij nga dhuna e paparë e një klienti”, kështu deklaroi avokati Giuseppe Fiore, avokati i Alexandru Cristea, rumunit të arrestuar. Ndërkohë që mediat italiane kanë publikuar të plotë videon e përplasjes jashtë klubit./albeu.com/


Shtuar 25.10.2021 13:57