I dënuar me burg përjetë në Greqi, kush është i arrestuari i sotëm tek Liqeni

Janë zbardhur detaje të reja nga operacioni që zhvillohet në Tiranë!

Një ndër të arrestuarit e ditës së sotme për vjedhjet tek vilat në zonën e Saukut është Hektor Qirjazi.

Ky i fundi është i dënuar me burg të përjetshëm në Greqi, si pjesë e një grupi famëkeq për vjedhje me armë, ndërsa njihet dhe me emrin tjetër Dorian. J.

Qirjazi është i dënuar me burg të përjetshëm në Greqi, si pjesë e një grupi famëkeq për vjedhje me armë. Grupi i shqiptarëve në Greqi u godit në vitin 2013, ku në pranga ra vetëm Ilir Gjini, i cili mendohet të jetë edhe kreu i këtij rrjeti. Shqiptarët akuzoheshin se kishin kryer një sërë grabitjesh duke mos i kursyer as përplasjet me efektivët grekë.

Grupi i shqiptarëve që vepronin në shtetin fqinj u identifikuan si: Ilir Gjini; Hektor Qirjazi; Lulzim Elmazaj; Agron Shakaj; Arsen Selimaj; Ervis Arapaj dhe Erion Peçi.

Shtuar 12.04.2021 22:06