Hynin nëpër banesa dhe “pastronin” sendet me vlerë, arrestohen 6 shqiptarë në Belgjikë

Gjashtë shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia belge në qytetin e Limburgut, pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh në zona të ndryshme.

Mediat belge raportojnë se 6 shqiptarët kishin kryer disa “aksione” nëpër banesa të ndryshme në zonëat e Beverlo, Zonhoven dhe Kuringen, ku kanë vjedhur sende me vlerë dhe para.

Pas denoncimit të bërë nga qytetarët, policia ka arritur t’i vërë në pranga 6 shqiptarët, ku pesë prej tyre tashmë janë në burg, ndërsa një tjetër pritet të dalë para gjykatës.


Shtuar 13.12.2023 18:06