Humbi jetën pas një sherri me disa të rinj, sot i jepet lamtumira e fundit 20-vjeçarit shqiptar

Me ikëllim të thellë, të afërmit dhe miqtë do t’i japin sot lamtumirën e fundit 20-vjeçarit shqiptar Orgito Llocit, i cili humbi jetën pas një sherri të ndodhur pasditen e së martës në Greqi.

Varrimi i Orgitos, do të bëhet sot në orën 12:00 në varrezat e Agios Loukas, në Chania.

Kujtojmë se i riu shqiptar ra pa ndjenja në mes të rrugës, pak pas një sherri me dy 24-vjeçarë, të cilët janë arrestuar.

Momenti i rrëzimit të 20-vjeçarit, i cili punonte roje plazhi, është regjistruar në një video të bërë publike nga Creta24.

20-vjeçari shihet duke ecur i mbështetur te një burrë në mes të rrugës dhe duke iu afruar trotuarit përballë bie.

Burri e kap para se të bjerë, përpiqet ta mbështesë në trotuar dhe ta ndihmojë.

Njerëzit mblidhen në vendngjarje, thërrasin urgjencën, të gjithë përpiqen të ndihmojnë 20-vjeçarin, por ai humbet ndjenjat në sekonda.

Pavarësisht përpjekjeve për ta mbajtur në jetë, ishte e pamundur.


Shtuar 13.06.2024 10:18