Humbën jetën në aksident, përcillen sot në banesën e fundit 4 anëtarët e familjes Gushi

Ditën e djeshme vendi u trondit nga një aksident të ndodhur në aksin Fier-Vlorë, ku një mjet tip “Audi” përplasi nga mbrapa një mjet tip “Toyota”. Si pasojë e aksidentit, humbën jetën 4 anëtarët e familjes së po udhëtonin në mjetin “Toyota”.

Viktimat e aksidentit janë dy prindërit, Eduart dhe Silvana Gushi si dhe dy vajzat e tyre, Anastasia dhe Eva Gushi.

Familja që u shua dje ishin nga Patosi dhe po shkonin me pushime në Vlorë. Ata sapo ishin kthyer ng Greqia.

Sot, ata do të përcillen në banesën e fundit. Ceremonia mortore do të zhvillohet në Patos, në orën 10:00, ndërsa shpenzimet janë marrë përsipër nga Bashkia.

Ndërkohë, kujtojmë se drejtuesi i mjetit tip “Audi” që shkaktoi aksidentin, Igli Madani, është arrestuar. Ai së bashku me dy shokët që ndodheshin në makinë, Faboi Lamaj dhe Glori Selimi, kanë mbetur të lënuar nga aksidenti./albeu.com

 


Shtuar 26.06.2021 09:24