EMRI/ Humb kontrollin e makinës dhe del nga rruga, ndërron jetë 38 vjeçari në Koplik

Një 38 vjeçar ka ndërruar jetë rrugës për në spital, pasi është aksidentuar me makinë në Koplik.

Shtetasi Martin Lulaj ka humbur kontrollin e makinës dhe ka dalë nga rruga duke marrë plagë të rënda, të cilat i shkaktuan vdekjen.

Njoftimi:

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 21:00, tek rreth rrotullimi Koplikut, shtetasi M.L, 38 vjeç, banues në fshatin Hot, Malësi e Madhe,  duke drejtuar automjetin  tip Opel, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka  dalë nga rruga.

Drejtuesi i automjetit shtetasi M.L,  pësoi  dëmtime të rënda  dhe për pasojë gjatë rrugës për në spital ka ndërruar  jetë.

Grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e rrethanave  dhe shkakut të aksidentit./albeu.com