Hodhën molotov para Bashkisë së Tiranës, arrestohen 3 protestues

Ditën e djeshme, opozita zhvilloi protestë para  Bashkisë së Tiranës.

Policia e Tiranës, ka rrestuar dy persona. Ata akuzohen për dhunë dhe hedhjen e flakadanëve dhe molotovëve, në drejtim të bashkisë së Tiranës në protestën të Rithemelimit dhe Partisë Lirisë, kundër Erion Veliajt dhe dosjes “5D”.

Protesuesit u përplasën edhe me efektivët e policisë, të cilët kishin krijuar një kordon rreth e qarkë godinës së bashkisë.


Shtuar 20.04.2024 11:38