Historia e tradhëtisë në Tiranë, si gruas së martuar i doli marrëdhënia me të dashurin jashtë kontrollit

Tradhtia nuk u përket vetëm meshkujve. Dhe aspak vetëm burrave të martuar. Gratë e martuara tradhtojnë po njëlloj e madje edhe ato si burrat e martuar, preferojnë beqarët. Rasti si vijon që u zbulua nga një plagosje tregon se si një grua, në një moment të lidhjes së fshehtë i duhej të vendoste dhe të zgjidhte midis të dashurit beqar dhe bashkëshortit.

Por kur i peshoi të gjitha me ftohtësi, ishte e qartë se mbi të gjitha bashkë me burrin do të humbiste edhe fëmijët. Ndaj dhe u kthye tek i shoqi. Ky vendim nuk u prit aspak mirë nga djali beqar, i cili në nerva e sipër e rrahu në mes të rrugës dhe më pas e qëlloi me sende të forta që dyshohet se ishin gurë.

Sipas burimeve policore, ngjarja ndodhi në territorin e komisariatit numër 5, dhe historia është mbajtur me procesverbal në Spitalin Ushtarak nga  një oficer krimesh me inicialet S. H. Gruaja e plagosur që u mor në pyetje për të treguar se çfarë i ndodhi ndonëse fillimisht kishte thënë se një i panjohur e sulmoi para policisë u dorëzua dhe nuk tha asgjë tjetër përveç të vërtetës.

Policia thotë në rrugë jozyrtare se E., e moshës rreth 28 vjeç ka dy fëmijë të mitur dhe për shkak se jeton në periferi doli nga banesa me justifikimin se po nxirrte fëmijët tek lodrat.

“B. V. e kam mik prej vitesh dhe prej katër vitesh ne ishim të dashur të fshehtë. I thashë se duhet të ndaheshim pasi po rrezikoja jetën bashkëshortore dhe se nuk mund të vazhdoja më.

Kur po ktheheshim dhe fëmijët po vraponin përpara nesh, biseda u zhvillua pak e tensionuar për faktin se i kërkova ndarjen.

Gjatë rrugës diku në X. vend në momentin kur isha pak hapa përpara shtetasit në fjalë, ndjeva goditje me një send të fortë në shpinë”, tregon ajo.

E reja shpjegon se nuk e dalloi se me çfarë u qëllua dhe për pak sekonda pati gjendje të fikëti dhe errësim sysh:

“Pas disa minutash u përmenda dhe fillova të lëviz në drejtim të banesës që nuk e kisha larg dhe me të mbërritur ju kërkova të më çonin në spital”, shton e reja duke pranuar faktin se të afërmeve ju kishte pohuar një tjetër version.

“Gjatë katër viteve që ndenjëm të lidhur B. V. u soll mjaft mirë me mua. Kujdesej që lidhja intime të mos zbulohej dhe u kujdes që askush të mos e mësonte këtë gjë, aq më tepër që më kishte kërkuar ndihmë që ti gjeja një nuse të mirë me tradita sipas zonës prej nga vijmë”, thotë më tej e reja.

Sipas saj duke parë që po rrezikonte dhe duke parë që lidhja ishte kthyer e qëndrueshme, ajo shton se nuk po gjente më alibi se si  të largohej për takimet. Historia jashtë martesore mësohet sipas burimeve që i referohen rrëfimit në fjalë, nisi nga punësimi i beqarit për të rregulluar shtëpinë private të çiftit.

“Kisha tre muaj që ia kisha shprehur vendimin, por B.V nuk pranoi. Ndaj e takova dhe i thashë në sy që mes tij dhe burrit, zgjidhja tim shoq. Kjo e nevrikosi mesa duket dhe në nerva të çastit më ka goditur pas shpine. Kërkoj që ndaj këtij personi të mos ndërmerret asnjë veprim pasi edhe unë kam faj në këtë mes”, mbyll rrëfimin e reja.

Policia tregon se i shoqi i gruas vijon të jetë i bindur se gruaja është goditur nga të panjohur. Sidoqoftë i dashuri i braktisur mësohet se është shpallur në kërkim për plagosje me dashje. Atij i është kontrolluar banesa gjatë kërkimeve, por në shtëpi nuk i është gjetur asnjë send i ndaluar. /Gazeta Si


Shtuar 19.03.2021 13:55

Tags: