Heshtje zgjdhore! Nesër demokratët zgjedhin kryetarin e PD-së

Sot PD është në heshtje zgjedhore, ndërsa ditën e nesërme anëtaët demokratë do të zgjehdin kryetarin që do të drejtojë partinë.

Përballë kryetarit actual Lulzim Basha është Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli.

Janë rreth 75 mijë anëtarë të PD që do të kenë të drejtën e votës ditën e diel dhe do t’i drejtohen 76 qendrave të votimit të ngritura në të gjithë vendin, përmes të cilave anëtarët do të ushtrojnë të drejtën e votës për të zgjedhur kryetarin.

Kujtojmë se ditët e fundit të gjithë kandidatët kanë zhvilluar takime me demokratët në të gjithë vendin dhe data 13 qershor do të jetë vendimtare se kush do ta marrë drejtimin e PD-së./albeu.com