Grabitën me armë një pikë lojërash fati, arrestohen dy shqiptarët në Greqi

Një grabitje me armë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në një dyqan lojërash fati në Glyfada të Greqisë.

Sipas Policisë, rreth orës 03:00, dy persona me fytyrë të mbuluar, kanë hyrë në dyqanin e ndodhur në rrugën Gounari dhe me kërcënimin e armës kanë bllokuar punonjësin 44-vjeçar, duke marrë një sasi të paditur parashë nga arkëtari dhe ikën.

Por, efektivët e policisë, pas kontrollit, kanë lokalizuar automjetin e dy autorëve, e kanë imobilizuar dhe i kanë arrestuar. Siç u bë e ditur nga Policia, bëhet fjalë për dy meshkuj nga Shqipëria, 26 dhe 24 vjeç. /albeu.com


Shtuar 27.01.2024 16:51