Goditet rasti i prostitucionit në Tiranë, arrestohet një person

Policia e Tiranës ka goditur një rast të shfrytëzimit të prostitucionit dhe shpërndarjes së drogave të forta e llojit kokainë. Operacioni është finalizuar nga komisariati nr.6.

Në sajë të këtij operacioni është vënë ne pranga një i ri, i cili akuzohet për shfrytëzim prostitucioni.

Burime bëjnë me dije se i riu shfrytëzonte për prostitucion vajza dhe ato i paguante ato me para false, ku në disa raste ka përdorur paund fals.

Por nuk mungonin rastet kur vajzat e shfrytëzuar paguheshin edhe me doza kokaine.

Policia pas marrjes së informacionit për këtë aktivitet të paligjshëm ndërmori operacionin, ku në banesën e këtij shtetasi që ndodhet në zonën e kombinatit u ndaluan i riu, vajza që shfrytëzohej për prostitucion, dhe një shtetas tjetër që shpërndante kokainë.