Gjykata Administrative rrëzon vendimin e KAS, lë në fuqi gjobën ndaj Veliajt

Gjykata Administrative ka rrëzuar vendimin e Komisionit të Ankesave dhe Sanksionave, që i hoqi gjobën 750 mijë lekë (të vjetra) kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, e vendosur nga KQZ-ja promovimin e aktiviteteve të ndaluara 4 muaj para zgjedhjeve.

Kujtojmë se Veliaj u gjobit pas ankesë së LSI-së, me argumentin se kishte shkelur rregullat në zhvillimin e aktiviteteve elektorale /albeu.com


Shtuar 7.07.2021 10:41