Gazment Bardhi: Qytetarët shqiptarë e duan vettingun e politikanëve (VIDEO)

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, përmes një postimi në Facebook, shprehet se qytetarët shqiptarë e duan vettingun në politikë.

Këtë mendim e mbështet pas opinioneve që kanë dhënë qytetarët në një VoxPop, të publikuar po nga Bardhi.

Pyëtjes a jeni dakord me vettingun në politikë, të gjithë qytetarët i përgjigjen duke thënë po, madje disa duke shtuar se është vonuar paksa dhe se duhej të kishte qenë bërë më herët.

Kujtojmë se vetingu në politikë është pjesë e amendaveteve kushtetuese të përgatitura nga PD-së që janë depozituar në Kuvend. /albeu.com


Shtuar 21.10.2021 21:00