Gazetarja e BBC poston video nga Qyteti Studenti, të qeshur e të lumtur

Korrespondentja e BBC, Yalda Hakim, ka postuar një video nga Qyteti Studenti të fëmijëve afganë.

Ata duken mjaft të qeshur e të lumtur dhe në momentin e videos janë duke luajtur me njëri-tjetrin.

“Fëmijë afganë të cilët vetëm pak ditë më parë ikën nga tmerret e luftës, duke shijuar jetën e tyre të re në Tiranë, Shqipëri”, shkruan gazetarja në Tëitter./albeu.com


Shtuar 29.08.2021 21:20