FOTO LAJM/ Pushteti të zbukuron, ndryshimi drastik i deputetes së PS

“Paraja e hedh ujin përpjetë”, është një shprehje shqiptare, por tashmë duhet të shtojmë dhe një tjetër “pushteti të zbukuron”.

Të gjithë shqiptarët janë të vetëdijshëm për ndryshimetqë pësojnë zonjat në momentin kyr hyjnë në politikë.

Siç shihet edhe në foto, ndryshimet që ka pësuar deputetja e PS, Blerina Gjylameti janë të mëdha.

Sigurisht që deputetja Gjylameti ka qenë simpatike dhe tërheqëse që në momentin e parë që është bërë pjesë e politikës, por përgjatë viteve është bërë si vera” sa më e vjetër aq më e mirë”.

Por zonja Gjylameti nuk është e vetmja, pasi ndryshime rrënjësore ka pësuar edhe ministrja Olta Xhaccka, Elisa Spiropali, Belinda Balluku, apo deputetja e PL, Monika Kryemadhi, por edhe zonjat demokrate gjithashtu kanë ndryshuar për mirë në paraqitje.

 


Shtuar 3.03.2023 21:21