Formacioni më i shtrenjtë në La Liga (FOTO LAJM)

Transfermarkt ka publikuar 11 lojtarët më të shtrenjtë në La Liga.

Formacioni dominohet nga futbollistë të Atletico Madrid dhe Barcelonës.

 

Formacioni sipas Transfermarkt kushton 810 milionë euro.

May be an image of 11 people and text that says 'MOST VALUABLE XI LaLiga LALIGA LaLiga MARKE VALUE €810M Mas transfer mark asto TTar FATI €80M ckt €20M JOÃO FÉLIX €80M MESSI €80M €20M PEDRI €70M 20M LLORENTE €70M €15M CASEMIRO €70M DE JONG €80M €5M GIMÉNEZ €60M VARANE €70M €10M KOUNDÉ €60M OBLAK €90M'

 

Futbollisti më i shtrenjtë është Jan Oblak i cili vlerësohet 90 milionë euro. /albeu.com/


Shtuar 22.03.2021 18:41