Forcat e armatosura ukrainase nisin kundërsulm kundër trupave ruse

Forcat e armatosura të Ukrainës po nisin kundërsulm kundër forcave ruse “në disa zona operacionale”, shkroi në Twitter këshilltari presidencial ukrainas Mykhailo Podolyak.

“Kjo ndryshon rrënjësisht dispozitat e palëve,” shtoi ai, pa dhënë detaje.

Sot jemi në ditën e 21 të luftës dhe që nga dita e djeshme forcat ruse kanë nisur të sulmojnë Kievin.

 


Shtuar 16.03.2022 09:36