Florian Marku-Jorick Luisetto, statistikat e dy boksierëve para ndeshjes së sotme

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Florian Marku do të rikthehet sonte në ring.

Marku do të përballet sonte me francezin Jorick Luisetto në Londër.

Gjegjësisht, boksieri nga Lushnja sonte do të ndeshet me Luisetton në “SSE Arena”.

Luisetto ka 13 ndeshje, prej të cilave ka fituar 11, dy me K.O dhe ka humbur dy pikë.

Në anën tjetër, boksieri shqiptar është i pamposhtur, me Markun që nga dhjetë ndeshje ka nëntë fitore dhe vetëm një barazim.


Shtuar 20.11.2021 11:19