“Ferma” e kanabisit/ Shkarkohet nga detyra drejtori i Policisë së Beratit, ja kush emërohet

Është shkarkuar nga detyra drejtori i Policisë së Beratit, Edmond Tarka.

Ky vendim vjen pas zbulimit të serës së kanabisit, ku u sekuestruan 870 kg drogë, rast për të cilin AMP ka nisur hetimet se mund të ketë pasur dijeni punonjës policie dhe nuk kanë raportuar pranë organece kompetente.

Në vendin e Tarkaj është emëruar Kastriot Skënderi.

Njoftimi:

Shkarkohet drejtori i Policisë Berat, Edmond Tarkaj.

Largimi i tij nga ky post vjen pas zbulimit të serës me kanabis, ku u sekuestruan 870 kg drogë, rast për të cilin Agjensia e Mbikqyrkes Policore ka nisur hetimet se mund të ketë pasur djeni punonjës policie e që nuk kanë raportuar pranë organeve kompetente.

Mësohet se në vend të tij emërohet Kastriot Skënderi. Deri më tani ai mbante postin e këshilltarit të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit. Ndërsa më herët ka mbajtur edhe postin e drejtorit të Policisë së Tiranës./albeu.com