Fatos Nano feston datëlindjen, sa vjeç mbush kreu socialist dhe urimi special

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Fatos Nano feston datëlindjen e 69-të të tij.

Ish ministri i qeverisë së tij, Luan Rama, e ka uruar ish kreun socialist në këtë ditë të shënuar për të.

Në urimin e tij, Rama, ndër të tjera i ka uruar Nanos të jetë të gjatë, shëndet dhe të festojë një shekull ditëlindje.

STATUSI NGA LUAN RAMA:

PËR FATOS NANON,

NË DITËN E LINDJES…

Gëzuar, edhe pse nuk mjafton asnjëherë kjo fjalë për të sjellë përmasën e vërtetë të urimit dhe mirënjohjen për një mik!

Qofsh jetëgjatë e shëndetmirë,

dhe festofsh një shekull ditëlindje!/albeu.com


Shtuar 16.09.2021 12:30