EMRI/ Zhduket në mënyrë të mistershme 51-vjeçari shqiptar në Greqi

Një 51 vjeçar shqiptar është zhdukur prej 4 ditësh në Selanik. Kanë qenë autoritetet greke të cilat kanë dhënë alarmin për shtetasin shqiptar.

Protothema.gr shkruan se bëhet fjalë për 51-vjeçarin shqiptar Ylli Mera.

Policia  u njoftua për zhdukjen në datën 4 nëntor dhe ka vazhduar me publikimin e të dhënave të tij, me kërkesë të të afërmve, pasi mund të ketë arsye që e vënë në rrezik jetën e tij.

Ditën e zhdukjes Ylli Mera ndodhej në punë, por për shkak të plagosjes së partneres së tij, ai u largua nga puna dhe shkoi në stacionin e autobusit lokal për t’u kthyer në banesë, por që atëherë nuk u pa më.

“Ylli Mera është 1.82 m i gjatë, peshon 100 kg, ka flokë të shkurtër gri dhe sy kafe. Nuk ka asnjë informacion se çfarë kishte veshur ai ditën e zhdukjes së tij”, thuhet në njoftimin e policisë greke.

Autoritetet kanë thirrje që kushdo që ka informacion të kontaktojë  në “Linjën Kombëtare për të rriturit e zhdukur – 1017”, në të gjitha Drejtoritë e Policisë në vend, por edhe përmes aplikacionit Missing Alert.

 


Shtuar 6.11.2022 09:28