EMRI/ U vra në ballkonin e shtëpisë, identifikohet viktima në Vlorë

Gëzim Sinomati është ekzekutuar mbrëmjen e sotme në Vlorë.

Mësohet se 22 vjeçari është qëlluar me snajper sapo ka dalë në ballkonin e banesës së tij, në katin e tretë.

Si pasojë e plagëve të marra ai ka ndërruar jetë.

Albeu.com mëson se Sinomati jetonte në Belgjikë dhe ishte kthyer për të festuar Vitin e Ri.

Çfarë thotë policia 

Rreth orës 22:00, në lagjen “Hajro Çakërri”, Vlorë, në rrethana ende të paqarta, është qëlluar dyshohet me armë zjarri shtetasi G. S., 22 vjeç, banues në Vlorë, i cili si pasojë ka ndërruar jetë.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën dhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe në dalje të qytetit, si dhe përgjatë rrugëve që lidhin njësitë administrative, me qëllim kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor po vijon punën për sekuestrimin e çdo prove materiale që do ti shërbejë zbardhjes së ngjarjes dhe identifikimit të autorit/ve.

Në ndihmë të Policisë Vendore janë nisur Forcat Speciale Renea, Forcat Kombëtare të Sigurisë dhe Delta Forcë.

/albeu.com


Shtuar 7.01.2024 22:30