EMRI/ E shtypi treni, ky është 15-vjeçari që vdiq tragjikisht në Itali (FOTO LAJM)

Një 15- vjeçar ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike pasi u përplas nga treni në Itali. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme jo shumë larg stacionit Chiari në provincën e Breshias.

Emri i tij është bërë publik nga mediat italiane dhe mësohet se bëhet fjalë për Elion Shala, i cili merrej me futboll në Itali.

 

Në vendin e ngjarjes, karabinierët e stacionit Castrezzato dhe ata të Radiomobiles së Chiarit, policia rrugore dhe Polferi, po punojnë për të zbardhur rrethanat e ngjarjes tragjike./albeu.com

 


Shtuar 23.01.2023 15:33