EMRAT/ Goditet banda e trafikimit të heroinës dhe kokainës në Itali, mes të arrestuarve dhe 7 shqiptarë

Karabinierët e komandës provincial të Kietit në Itali kanë zhvilluar një operacion anti-drogë, ku janë arrestuar 12 persona ndërsa 32 të tjerë janë vënë nën hetim.

Në operacionin transnacional “Altento”, ku u sekuestruar 60 kg kokainë dhe heroinë, janë arrestuar edhe 7 shqiptarë.

Shqiptarët e arrestuar:

Armand Veliu, 34 vjeç

Brikeli Ziu, 35 vjeç

Bujar Perlica, 49 vjeç

Emiljan Guri, 31 vjeç

Edmond Roci, 45 vjeç

Gjysho Bana, 38 vjeç

Miklovan Ziu, 42 vjeç./albeu.com

 

 

 

 


Shtuar 1.11.2021 19:57