Eksplozivi i dëmtoi këmbët, 33-vjeçari në gjendje të rënduar te “Trauma” (VIDEO)

Indrit Sadedini është sjellë me urgjencë në spitalin e Traumës në Tiranë pas atentatit me eksploziv që iu bë pasditen e sotme në Vlorë.

Burime nga Spitali i Traumës bëjnë me dije për albeu.com se Sadedini ka marrë dëmtime të rënda në gjymtyrë dhe po i jepet ndihma e parë.

Garazhi ishte me kamera sigurie dhe shpërthimi është regjistruar.

Eksplozivi ka shpërthyer pasi i riu parkoi makinën dhe po dilte nga garazhi.

Bomba me telekomandë ishte vendosur pranë hyrjes së garazhit dhe ishte mbuluar me një karton që të mos dallohej. /albeu.com/


Shtuar 19.12.2021 19:29