Egjipti të japë 500 milion dollarë për të ndihmuar në rindërtimin e Gazës

Egjipti thotë se po jep 500 milion dollarë për të ndihmuar rindërtimin e përpjekjeve në Gaza pas shkatërrimit të infrastrukturës në territor, informon albeu.com.

Presidenca egjiptiane tha se do të vinte në dispozicion edhe kompanitë për të ndihmuar në operacionet e rindërtimit.

Deklarata vjen pas bisedimeve midis Presidentit egjiptian Abdul Fattah al-Sisi dhe homologut të tij francez Emmanuel Macron në Paris./albeu.com

Shtuar 18.05.2021 03:05

Tags: ,