Edhe në Itali! Varianti i ri i Covid depërton në vendin fqinj

Rasti i parë i variantit të ri të COVID, Omicron, ka mbërritur edhe në Itali.

Pacienti dhe kontaktet e tij familjare janë në kushte të mira shëndetësore.

Tashmë ky variant është kthyer në një shqetësim pasi Britania e Belgjika kanë konfirmuar përkatësisht nga dy raste ndërkohë që janë mbyllur fluturimet me Afrikën./albeu.com/


Shtuar 27.11.2021 21:19