Edhe ministër edhe zv/kryeministër, Ahmetaj nuk i fsheh emocionet: Përgjegjësi e madhe!  

Ditën e sotme gjatë Asamblesë së PS, kryeministri Rama zbuloi emrat e qeverisë së re, më të cilit do të qeverisë vendin gjatë mandatit të 3, dalë nga zgjedhjet e 25 Prillit.

Arben Ahmetaj fitoi besimin e Ramës për zv/kryeministër si dhe Ministër i Rindërtimit në vend.

Pas këtij vendimi, Ahmetaj ka folur i emocionuar duke deklaruar se është përgjegjësi e madhe duke shtruar se do të vijojë me projektin e Rilindjes.

“Nuk kam pse ta fsheh, kam emocion është përgjegjësi e madhe. Vazhdojmë projektin e Rilindjes,”-tha ai.

Emërimet e Ramës për qarqet:

Fier- Taulant Balla

Elbasan- Damian Gjiknuri

Kukës- Elisa Spiropali

Durrës – Ardian Çela

Gjirokastër-Mirela Kumbaro

Lezhë – Blendi Klosi

Tiranë -Erion Veliaj

Dibër -Ulsi Manja

Berat-Bledi Çuçi

Shkodër-Edona Bilali

Vlorë-Arben Ahmetaj

Qeveria Rama 3:

Kryeministër, Edi Rama

Zv.Kryeministër, Arben Ahmetaj

Niko Peleshi, minstria e Mbrojtjes

Olta Xhaçka minister e jashtëm

Ulsi Manja, ministër Drejtësie

Bledi Çuçi, ministër i Brendshëm

Delinda Ibrahimi, minister e Financave

Belinda Balluku, ministre e Instrastrukturës

Ogerta Manastirliu, ministre e Shëndetësisë

Evis Kushi, ministre e Arsimit

Frida Krifca, ministre e Bujqësisë

Mirela Kumbaro, ministre e Turizmit

Elva Margariti, ministre e Kulturës

Elisa Spiropali, ministre Shteti

Edona Bilali, ministre Shteti

Bora Muzhaqi, ministre Shteti

Milva Ekonomi, ministre Shtetit /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 2.09.2021 15:34