E trishtë/ Vuante nga një sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta ish-kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini

Ish-kryetari i Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare.

Mësohet se Sejdini vuante prej një kohe të gjatë nga një sëmundje e rëndë.

Qazim Sejdini, ishte ndër figurat më të rëndësishme të Partisë Socialiste dhe drejtoi për tre mandate Bashkinë e Elbasanit.

 


Shtuar 12.06.2024 13:22