E rëndë/ Vdes në aksident futbollisti 28-vjeçar (FOTO)

Një ngjarje  e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku futbollisti Diego Chavez, sulmuesi i Juarez, humbi jetën në moshën 28-vjeçare, pas një aksidenti të rëndë me makinë.

Automjeti me të cilin po udhëtonte, lojtari është përplasur ashpër me një shtyllë.

Ky lajm padyshim që tronditi të gjithë futbollin “trikolor”.

Chavez, i cili u rrit në Veracruz dhe mbërriti në Europë në vitin 2020, ku veshi fanellën e Salamanca në Spanjë për një sezon, ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës së tij, ku kishte ardhur një vit më parë nga peruanët e Mannucci.


Shtuar 15.02.2024 15:41