E rëndë në Prizren/ Babai plagos vajzën e tij 21-vjeçare

Këtë të premte rreth orës 00:10, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Prizren, ku një person ka vrarë me thikë vajzën e tij, i cili sipas raportimeve dyshohet se ka qenë në gjendje të dehur.

Lajmin e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Shaqir Bytyqi.

“Më datën 14/06/2024 rreth orës 00:10 është raportuar se në Prizren, një i dyshuar (A.Sh 44 vjeç) pas një mosmarrëveshje nën ndikim te alkoolit e sulmon viktimën (E.Sh. 21 vjeç)– vajzën e tij duke e goditur me një mjet të mprehtë- thikë në regjionin e shpinës, viktima ka pësuar lëndime trupore sipas raportit mjekësor”, theksoi ai.

Më tej, ai tha se është njoftuar grupi hetimor dhe hetimet Rajonale të Drejtorisë Rajonale të Prizrenit.

Pas konsultimin e prokurorin kujdestar nga departamenti i krimeve të rënda i njëjti rekomandon të inicohet rast me vepër penale “Vrasje-në tentative”, i cili e lëshon aktvendimin mbi ndalim për 48 orë”, ka pohuar ai


Shtuar 14.06.2024 12:23