E rëndë në Maliq/ Po mblidhte bimë mjekësore, 59-vjeçari bie nga shkëmbi dhe humb jetën

Ditën e sotme, një ngjarje e rëndë është regjistruar në Moglicë të Maliqit. Raportohet se një 59-vjeçar ka humbur jetën, pasi ka rënë nga shkëmbi, teksa shkoi për të mbledhur bimë mjekësore.

Sipas informacioneve policore, ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Qafa e Gjarprit.

Sipas dëshmive, Islam Pashollari, kishte shkuar në këtë zonë për të mbledhur çaj, por nga pakujdesia dyshohet se është rrëzuar dhe si pasojë ka humbur jetën.


Shtuar 13.06.2024 13:25