E rëndë në Gaza, ekzekutohet gazetari dhe 6 familjarët e tij

Gazetari i Al Quds, Jabr Abu Hadros dhe gjashtë anëtarë të familjes së tij, thuhet se janë eliminuar në një bombardim izraelit që synonte shtëpinë e tyre në kampin e refugjatëve Nuseirat, në qendër të Rripit të Gazës.

Lajmi është konfirmuar nga vetë agjencia mediatike Al Quds, përmes një postimi në rrjetet sociale.

Që nga fillimi i luftës, sipas të 106 gazetarë kanë vdekur si pasojë e luftës së Izraelit me Hamasin.

 

 


Shtuar 30.12.2023 11:49