E rëndë në Elbasan, gruaja tenton t’i japë fund jetës pas dhunës së bashkëshortit

Një grua në Elbasan ka pirë sasi të mëdha ilaçesh duke tentuar t’i japë fund jetës pasi bashkëshorti i saj e dhunonte psikologjikisht. Ajo tashmë ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën, ndërsa policia ka arrestuar bashkëshortin e saj. Ndaj 39-vjeçarit rëndon akuza për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Shkaktimi i vetëvrasjes”.

“Specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin Xh. Sh., 39 vjeç, banues në lagjen “5 Maji” Elbasan, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Shkaktimi i vetëvrasjes”, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, e cila për shkak të kësaj dhune ka konsumuar medikamente mjekësore, në sasi të mëdha. Aktualisht ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën”, thuhet në njoftimin e policisë./albeu.com