E FUNDIT/ Zjarr masiv në Levan të Fierit

Një vatër e re zjarri është identifikuar ditën e sotme në Levan të Fierit.

Sipas informacioneve, zjarri ka prekur disa rrënjë me ullinj në zonën përreth, si dhe shkurre e pemë të tjera.

Shkaku i rënies së zjarrit ende nuk dihët, ndërkohë që në vendngjarje kanë shkuar forcat zjarrfikëse për të vënë nënkontroll situatën.

Ndërkohë që për ndihmë kanë shkuar edhe forcat zjarrfikëse të Roskovecit dhe Patosit.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./albeu.com


Shtuar 8.09.2021 16:24