Zbulohet një laborator kriptomonedhash në Shijak

Sot policia e Durrësit  ka vënë në pranga një person dhe ka sekuestruar 210 makineri të cilat dyshohet se përdoreshin për prodhimin e kriptomonedhave.

Mësohet se pajisjet janë sekuestruar në një magazinë në Shijak, në fshatin Pjesëz e marrë me qira nga persona nga Tirana.

Shtuar 21.01.2022 12:27