Veliaj i heq licencën kompanisë që menaxhon linjën e Unazës

Përmes një deklarate, kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ka njoftuar se i ka hequr licencën kompanisë që menaxhonte linjën e Unazës. Shkak kanë qenë problemet me shërbimin gjatë pandemisë COVID-19.

Veliaj ka paralajmëruar dhe kompanitë tjera, duke thënë se kjo çështje po shqyrtohet me imtësi.

“Kam vendosur që këtë javë t’i heq licencën kompanisë që menaxhon linjën e Unazës për një sjellje absolutisht të papërgjegjshme, për abuzim gjatë gjithë kohës së Covidit me justifikimet për të kryer shërbimin. Ky është edhe një paralajmërim për linjat e tjera. Po i vëzhgojmë me shumë imtësi,” deklaroi kryebashkiaku Veliaj./albeu.com


Shtuar 13.09.2021 13:55