Tronditet Laçi, vritet me armë zjarri ish-polici

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Laç.

Burimet bëjnë me dije se janë shënuar të shtëna me armë zjarri.

Sipas burimeve të para mësohet se është qëlluar ndaj një shtetasi, me iniciale XH.R me detyrë ish-polic, i cili ka ndërruar jetë.

Mësohet se viktima është rreth 60-vjeç ndërsa vendi i krimit është para një banke në qytetin verior.

NJOFTIMI:

Rreth orës 07:23 , në afersi të një banke, në qytet Laç, Kurbin. në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi Xh.R.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën, si dhe janë ngritur pika kontrolli, me qëllim kapjen e autorit.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve. /albeu.com/

 

 


Shtuar 1.11.2021 08:07