Tërmet në Shqipëri, sa ishte magnituda

Tërmeti ka goditur Shqipërinë vetëm pak minuta më parë.

Sipas EMSC tërmeti ka qenë me magnitudw 3.4 të shkallës richter. Ky tërmet ka pasur në një thellësi 2 km dhe ndjeshmëria ka qenë e lehtë.

Epiqendra është regjistruar 9 km në jug-perëndim që Kavajës.

Deri tani nuk raportohet asnjë dëmtim.


Shtuar 27.03.2021 14:32