Tërmeti shkund Korçën

Tërmet i fortë ka shkundur Korçën.

Sipas informacioneve në EMSC, tërmeti është i magnitudës 5.2 i shkallës richter dhe e ka pasur epiqendrën në Greqi.

Tërmeti ka shkaktuar frikë dhe panik te qytetarët, që kanë dalë nga shtëpitë, por paraprakisht nuk raportohet për dëme.


Shtuar 11.05.2021 23:40

Tags: ,