SPAK zbret në Lezhë! 7 shtetas në pranga, shkatërrohet grupi kriminal

Një aksion anti droge po zhvillohet në Lezhë ditën e sotme me urdhër të SPAK.

Burimet bëjnë me dije se deri më tani policia ka vënë në pranga 7 persona të njohur për policinë e shtetit si dhe pjesë e një grupimi të strukturuar kriminal.

Shtetasit e arrestuar janë: Gjin Kola, Leonard Kola, Ilir Prenga, Tanush Lekgegaj, Pashk Lala, Miri Rrapi.

Mësohet se të arrestuarit janë pjesëmarrës në grup të strukturuar kriminal për prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike, hashash. /albeu.com/

 

 


Shtuar 20.10.2021 08:33