E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Dibër

Një ditë pas tërmeteve me magnitudë të konsiderueshme në Dibër që shkaktuan dhe dëme materiale në 16 banesa, sërish sot janë regjistruar lëkundje.

Magnituda është 3.1 e shkallës Rihter me thellësi 8 km.

Sipas EMSC tërmeti është regjistruar vetëm disa minuta më parë./albeu.com

 


Shtuar 30.10.2021 14:35

Tags: ,