PD në rritje, Basha i merr Ramës dy mandate (FOTO LAJM)

Janë bërë publike të dhënat e fundit nga beteja e zgjedhjeve që përcaktojnë Shqipërinë në 4 vitet e ardhshme.

Nga të dhënat e fundit bëhet me dije se PD ka një rritje të madhe ku I ka marrë PS të paktën 2 mandate.

Në orën 14:00, PS kishte të paktën 77 mandate dhe PD kishte 56 mandate, LSI 5 dhe PSD e Tom Doshit 2 mandate.

Së fundmi, me të dhënat e përditësuara së fundmi shihet se PD tashmë ka 58 mandatë dhe PS 75 mandate.

Të dhënat e fundit:

PS -49.12 % / 347 561 vota

PD-39.16 % / 278 965 vota

LSI-7.16 % / 50 546 vota

PSD-1.86 %/ 14 962 vota /albeu.com/


Shtuar 26.04.2021 15:03